Yavru kuşlar makyaj peşinde…

Dün bir dersim boştu, o sırada 7. sınıfların da beden eğitimi dersi varmış ve hava kötü olduğu için kızlar kantinde toplanmış. Ben de kahvemi aldım, oturdum bizim yavru kuşların yanına. Hepsi bıcır bıcır 🙂 Birinin annesi Avon temsilcisiymiş, kız okula kataloğu getirmiş. Hepsi hevesle birşeyler beğeniyorlar, benim kirpiğim şöyle mi, bana ne renk güzel olur… Çok küçükler ve aslında ne kadar doğal bir güzellikleri olduğunun farkında değiller… Daha hiçbiri sivilcelenmemiş pürüzsüz yüzler, heyecandan-mutluluktan pembe pembe yanaklar… Onlara bu yaşlarda hangi malzemeyi kullanırlarsa ne gibi sorunlar yaşayacaklarını kısaca anlattım… Anneleri gibi (ve de yaşlı!!!) hissettim kendimi :)) Ama bazıları için çok geç çünkü dişinde yapıştırımış parlak bir taşla ve saçları sarı röfleli dolaşıyor!!

Aslında internetten araştırıp bir süre daha sade kalmalarını, daha 13-14 yaşında makyaj malzemesi kullanırlarsa ne olacağını anlatan bir bilgilendirme slaytı yapmak istiyorum… Ama pek de birşey bulamadım 😦
Eğer bu konuda yardımcı olabilecek yazı, resim, hikaye gören olur da haber verirse ya da bu konuyu nasıl anlatabileceğimle ilgili herhangi bir fikir gelirse çok sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s