Nihat Usta: Trabzon’a Gitme Nedeni

Trabzon bizim denizle ve havaalanımız açılana kadar da havayollarıyla en yakın bağlantımız. Şimdiye kadarki Trabzon yolculuklarımızda Akçaabat’taki Nihat Usta’ ya mutlaka uğrayıp midemize bir ziyafet çektik.

Sandık ki Trabzon’da Nihat Usta tek, meğer değilmiş!

Meğer Forum Trabzon’un hemen önünde, 180 derece deniz manzaralı, güzel ve özenle dekore edilmiş güzeller güzeli bir Nihat Usta daha varmış!

Daha biz “Burası ne güzel olmuş!” derken bir akçaabat köftesiyle gözlerimizi kocaman kocaman yaptılar. Dikkat ederseniz ilk şokla köftelere saldırdığımız için onların fotoğrafı yok:))

Üzerine gelen Kaşarlı Levrek Buğulama ise resmen hipnotize etti bizi. Levreğin şu fotoğrafını çekebilmek için büyük mücadele vermem gerekti! Böyle bir lezzet yok…

Bu yukarıda gördüğünüz de kaygana. Bildiğim kadarıyla Trabzon’a özgü. Balık ve köfteden ona ilgi gösteremedik maalesef…

Sırf bu lezzetler için bile Trabzon’a gidilir, üzerine gelen o az şekerli ve bol cevizli tatlı ile de bu yemek şöleni en güzel şekilde sonlandırılır:)

Dip Not: Fotoğraflardaki dirsekler sevgili eşime ait:)) Kıyamadım fotoğraflardan onları kırpmaya!

7 thoughts on “Nihat Usta: Trabzon’a Gitme Nedeni

  1. Kaşarlı levrek ve mekana öldüm bu arada canım, valla öyle canım, bak üst yoruma (Beardy)'e de yazdım sen kal canım Bloggerda ne var varsa 🙂 öperim.

  2. Kaşarlı levrek ve mekana öldüm bu arada canım, valla öyle canım, bak üst yoruma (Beardy)'e de yazdım sen kal canım Bloggerda ne var varsa 🙂 öperim.

  3. Gerçekten de çok güzel bir yer, yaşadığımız şehirlerin dışına çıkıp böyle yerleri görmek lazım;)Bloggerda kalmak konusunda haklısın, hem ilk göz ağrım:) Hem de WP görsel açıdan çok avantajlı ve ucu açık olsa da dediğin gibi bela olmaya da her an hazır:))

  4. canımm;bizim oralar buralar 🙂 pek güzeldi değil mi? her gittiğim de mutlaka uğranır tarafımdan

  5. Ne şanslısın Gizem! Yeni yerleriniçok beğendik biz, üstelik kaldığımız Novotel'in yanına Cevahir Outlet yapmışlar ki ilk gördüğümde nasıl bir sırıtmışsam eşim korktu:))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s